اقوام ایرانی درگیر فیک‌بازی جشنواره‌ای
آذر ۱۰, ۱۳۹۷
امامزاده یحیی به زودی ناپدید می‌شود!
آذر ۱۰, ۱۳۹۷
نمایش همه

آیا دغدغه میراث فرهنگی به گوش مجلسی‌ها می‌رسد؟

راه‌اندازی فراکسیون پاسخگو با دغدغه میراث‌

میراث‌فرهنگی ایران سال‌های طولانی است که گرفتار مسایل سیاسی شده و پایه‌های مدیریتی آن به شدت دستخوش بی‌تدبیری نبود اقدامات کارشناسی‌ است. امروز شکایت‌های مداومی از ویرانی آثار تاریخی از گوشه‌گوشه ایران شنیده می‌شود. حالا نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که در فراکسیون جدیدی که در مجلس راه‌اندازی شده به شکایات مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی هم رسیدگی کنند.

علی بختیار، رییس فراکسیون پاسخگو در مجلس در اینباره به میراث‌خبر می‌گوید:« این فراکسیون با هدف نهادینه کردن پاسخگویی در مجلس ایجاد شده است. چراکه یکی از ضعف‌هایی که ما داریم این است که بین مسوولیت و پاسخگویی ارتباطی دو طرفه برقرار نیست.»

او تاکید می‌کند که ما می‌خواهیم جایگاه مجلس به عنوان نهاد پشتیبان مردم ارتقا بدهیم. با این اعتقاد فراکسیون پاسخگو را ایجاد کردیم . اعضای این فراکسیون ۵۱ نفر هستند. آن‌ها قرار است در این فراکسیون از نظر کارشناسان، اصحاب رسانه و نخبگان استفاده کنند. یکی از موضوعاتی که قرار است در اولویت این فراکسیون قرار بگیرد، مسایل مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی است.

بختیار می‌گوید که مهمترین موضوعاتی که دنبالش هستیم، اطلاع‌رسانی شفاف از نمایندگان است. فراکسیون پاسخگو خاص یک جناح سیاسی نیست و نگرش سیاسی در آن حاکم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *