آثار تاریخی کرمان زیر آوار ساخت مراکز خرید
مهر ۱۴, ۱۳۹۷
تهران چند سال دارد؟
مهر ۱۴, ۱۳۹۷
نمایش همه

‍‍ معرفی کتاب مدیریت میراث فرهنگی جهانی

کارشناسان و دست اندرکاران میراث فرهنگی کشور و مدیران میراثی نیز از مخاطبان این کتاب هستند.

 

«مدیریت میراث فرهنگی جهانی» کتابی است که موضوعات، مسایل، چالش-ها و راهکارهای موجود و مطلوب در مدیریت محوطه‌ها، سایت‌های تاریخی و مکان‌های میراثی ثبت شده در فهرست میراث جهانی را بررسی کرده است.

نویسندگان کتاب حاضر که از خبرگان و اندیشمندان مرکز میراث جهانی در سازمان علمی فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) هستند برآنند تا با ارائه چارچوب-ها و الگوهای نوین مدیریتی و همچنین انتقال تجربیات اندوخته در فرآیند مدیریت میراث جهانی، موضوعات، مسایل و راهبردهای این حوزه نسبتا جدید را در حوزه ادبیات میراث فرهنگی وارد کنند.

کارشناسان و دست اندرکاران میراث فرهنگی کشور و نیز مدیران میراثی بناها، محوطه‌ها، سایت-ها و بافت-های تاریخی با مطالعه این کتاب درخواهند یافت که تنها حفاظت و نگهداری از بافت، بدنه و کالبد تاریخی یک مکان میراثی اهمیت ندارد؛ بلکه موضوعات، مسایل و ارزش-های چندگانه و چندگونه-ای در  این میراث گرانبهای بشری نهفته است که باید با بهره‌گیری  هرچه بهتر از منابع، آن را شناخت، نسل-های کنونی را از آن بهره‌مند کرد، آن را حفاظت کرد و به سلامت به نسل-های آتی سپرد.

 

مترجم کتاب با درکی مبتنی بر آموزه‌های دانشگاهی در رشته مدیریت فرهنگی و همچنین تجربه‌های مستمر کارشناسی در سازمان میراث فرهنگی کشور کوشیده است تا برگردان حاضر ضمن وفاداری به مفاهیم و موضوعات نوآورانه کتاب، از روانی و گویایی زبان پارسی بهره‌مند بوده باشد.

 

نویسندگان: گامینی ویجسوریا،جین تامپسون، کریستوفر یانگ

ترجمه: سیدمصطفی بابایی

انتشارات مهکامه

۲۶۴ صفحه،قطع وزیری

چاپ اول

شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۱-۴۱-۲

قیمت ۲۶۵۰۰۰ ریال

1 دیدگاه

  1. سعید رحیمی گفت:

    با سلام
    کتاب های اینچنینی ممکن است در راستای کمک به مدیران در برنامه ریزی و مدیریت بهتر محوطه های میراث فرهنگی راهگشا باشد. متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *