کارگاه تئاتر با پیشکسوت تئاتر ایران
مرداد ۹, ۱۳۹۷
«عشرت‌آباد» را یادتان رفت. . .
مرداد ۹, ۱۳۹۷
نمایش همه

آکهی فروش قلعه تاریخی روستای لاو در سایت دیوار

قلعه تاریخی روستای لاو از بخش مرکزی شهرستان مبارکه در استان اصفهان برای فروش در سایت دیوار معرفی شد

متن آگهی فروش این قلعه تاریخی مدعی است که خریدار امکان استفاده از امتیاز آب و برق و وام ۱٫۵ میلیارد تومانی نیز برا یاین قلعه دارد و به خریدار احتمالی پیشنهاد میکند که از آن برای ایجاد یک میهمان خانه سنتی، تالار پذیرایی، قهوه خانه سنتی، یا باغ ویلا استفاده شود.
در متن این آگهی میخوانیم: “فروش قلعه قدیمی ۳۰۰ ساله با امکان دریافت امتیاز آب و برق و گاز و تلفن شهری و امکان دریافت وام به مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان . . .  این قلعه تاریخی در روستای لاو در بخش مرکزی شهرستان مبارکه واقع گردیده و مساحت آن حدود ۳۶۰۰ متر و قدمت آن مربوط به دوره میان دوره صفویه و قاجار است.”

پیگیری خبرنگار میراث خبر نشان داد که آگهی دیگری با ذکر قیمت و تلفن تماس نیز در سایت lenjanniaz.ir برای فروش همین قلعه تاریخی ثبت شده!

سایت رسمی صدا و سیمای مرکز اصفهان نیز این قلعه و محل قرارگیری آن را چنین معرفی میکند: “لاو، روستا در اصفهان، مبارکه، مرکزی
جمعیت: ۲۳۲ نفر

نشانی و آدرس: استان اصفهان، شهرستان مبارکه، بخش مرکزی، دهستان طالخونچه، روستای لاو
فاصله این روستا تا شهر مبارکه ۱۶ کیلومتر و تا مرکز استان ۷۵ کیلومتر است وارتفاع آن تا سطح دریا ۱۸۱۰ متر است

قلعه تاریخی لاو

این قلعه تاریخی در روستای لاو در بخش مرکزی شهر مبارکه واقع گردیده و مساحت آن حدود ۳۶۰۰ متر مربع و قدمت آن مربوط به دوره قاجار است. قسمتهایی ازآن دارای سکنه و بخش عمده آن بصورت متروکه میباشد. متاسفانه این قلعه تاریخی بدست عوامل طبیعی در حال تخریب است و نیاز به مرمت اضطراری دارد، لازم بذکر است حدود ده سال پیش مقداری اشیاء عتیقه توسط اهالی در این مکان کشف و مورد سرقت قرار گرفت. بدلیل بافت تاریخی روستای لاو، در صورت مرمت این قلعه و تبدیل آن به یک میهمان خانه سنتی این مکان میتواند پذیرای گردشگران زیادی باشد
.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *