هشتمین شماره گیلگمش منتشر شد
تیر ۲۶, ۱۳۹۷
ابهامات در پرونده استخدامی معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی
تیر ۲۶, ۱۳۹۷
نمایش همه

آقای نظری باغ الهیه را نجات دهید

نامه جمعی از اهالی محله الهیه برای نجات یکی از معدود باغ های به جا مانده در تهران

تعدادی از اهالی الهیه با اعلام نگرانی نسبت به تخریب یکی از باغ‌های منطقه و در اعتراض به بی توجهی اعضای شورای شهر طی نامه‌ای، حجت نظری عضو شورای شهر تهران را مورد خطاب قرارداده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده: “مطلع گشته‌ایم در روزهای اخیر نسبت به توئیتی در خصوص باغ الهیه واکنش نشان داده و فرموده‌اید که پیگیر آن خواهید شد. علیرغم اینکه در این خصوص طی پیامکی به حضرتعالی اعلام نمودیم که جهت ادای توضیحات و ارئه مدارک در خدمت خواهیم بود، متاسفانه در این خصوص تاکنون هیچ تمایلی از طرف جنابعالی دریافت نکرده‌ایم.”

در ادامه نامه آمده: “آیا حفظ یک باغ قدیمی در منطقه الهیه که از معدود باغات باقیمانده در این منطقه می‌باشد و در آن وقوع تخلفات، کاملا مشهود است از وظایف مهم شهرداری و شورای شهر، مردم و دستگاه‌های مرتبط نمی‌باشد؟! . . . . تخلفات شهرداری منطقه یک در روند صدور پروانه تخریب و نوسازی باغ الهیه – نادیده گرفتن رای کمیسیون ماده هفت سازمان بوستان‌ها در خصوص این باغ – ایجاد حقوق مکتسبه غیرقاونی برای مالک باغ، با صدور جواز غیرقانونی ساخت و ساز، چنان واضح و آشکار است که جای هیچگونه شک و تردیدی در مورد تخلفات صورت گرفته توسط شهرداری منطقه در باغ الهیه باقی نمی‌گذارد! . . . تا تاریخ ۲۹/۱۰/۹۶ جمعا ۲۲۷ اصله درخت در این باغ از بین رفته است.”

1 دیدگاه

  1. سلام
    تجربه این چندین سال ثابت شده هیچگاه شهرداری و یا هر مقام مسئول دیگری در مورد رسیدگی به باغات و فضای سبز کلان شهرها با توجه به قوانین وضع شده به دلیل سود بالای شهرداری و مافیای برج ساز و اعمال نفوذ این افراد در شهرداری در حفظ این باغات کار مفیدی انجام نداده اند و ما هر روز شاهد ازبین رفتن باغات و فضای سبز هستیم و تمام مدت آقایون سمینار های پرهزینه و شعارهای بی عمل دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *