مومیایی ری بدون هماهنگی با میراث فرهنگی دوباره دفن شد
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
دفاع از میراث در برابر مدیران میراث
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
نمایش همه

۴۰ سال است مدیران میراث از شکلی به شکل دیگر در می آیند

باید راه  باز شود تا جوانان بیایند و نیروهای جدید پرورش پیدا کنند.

 

میراث خبر- در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه ها و میراث  فرهنگی از خبرنگاران برتر حوزه میراث فرهنگی و برترین‌های عرصه موزه‌های کشور قدردانی شد. فاطمه علی اصغر، خبرنگارمستقل حوزه میراث فرهنگی هنگام دریافت لوح تقدیر گفت:«نمی خواستم در اعتراض به وضعیت نامناسب حوزه میراث فرهنگی این لوح را دریافت کنم ولی برای اینکه ثابت کنم به تغییر و اصلاحات اعتقاد دارم اینجا آمدم.»

او همچنین خواستار نجات موزه ملی از زلزله احتمالی و انبارهای نمور آن شد:«باید عزمی ملی برای ساخت یک موزه استاندارد شکل بگیرد تا آثار تاریخی از این شرایط نامناسب نجات پیدا کند.»

علی اصغر خواستار تحول در ساختار سازمان میراث فرهنگی شده و عنوان کرد:«۴۰سال است که مدیران در این سازمان از شکلی به شکل دیگر در می آیند و از سمتی به سمتی دیگر  باید راه  باز شود تا جوانان بیایند و نیروهای جدید پرورش پیدا کنند.»

او گفت که سازمان میراث فرهنگی باید اقتدار خود را در مقابل سایر دستگاه‌ها حفظ کند. میراث فرهنگی باید فراتر از هر مقام و هر دستگاهی باشد، چون فرهنگ بالاتر از همه‌ این‌هاست.

در ادامه این مراسم مریم اطیابی خبرنگار سایت چمدان از مونسان برای اقدام به موقع در جلوگیری از احداث زیرگذر شوش تشکر کرد و گفت: برای نجات حیثیت میراث فرهنگی تلاش کنید؛ به بخش‌های باستان‌شناسی، پژوهشگاه و موزه‌های زیر نظر سازمان توجه کنید و پای درد دل کارشناسان‌ و جمع دارهای اموال بنشینید. آبروی میراث فرهنگی را به کشور برگردانید.

سمیه ایمانیان خبرنگار ایسنا، مریم اطیابی، خبرنگار چمدان و فاطمه علی اصغر خبرنگار مستقل حوزه میراث فرهنگی همواره برای هویت تاریخی و نجات محوطه ها و بناهای ملی تلاش کرده اند.

خبرنگاران میراث فرهنگی در طی سالیان گذشته برای احیا و حفظ خاطره های جمعی و هویت ملی سرسختانه ایستاده اند و به رغم تمام مشکلاتی که با آن رو به رو بودند نوشتند و اعتراض خود را به گوش مسوولان رساندند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *