ضربه کلنگ حفاران غیرمجاز بر پیکر مهرکده باستانی 
دی ۱۱, ۱۴۰۰
سیاسی‌کاری در شیراز، ۵۷ هکتار بافت تاریخی زیر و رو می‌شود
دی ۱۱, ۱۴۰۰
نمایش همه

خوزستان در بیم‌وامید مدیریت جدید میراث‌فرهنگی

چرا خوزستان با وجود ظرفیت‌های متعدد مغفول مانده است؟

مجتبی گهستونی
فعال میراث فرهنگی

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مدیرکل فعلی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان قرار است جای خود را به مدیرکل دیگری بدهد.

با تقدیر از مدیرکل فعلی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان که با همه کمبودها و ناملایمات در حد توان خود کوشش‌های فراوانی کرد و در برخی حوزه‌ها توفیق‌هایی حاصل کرد و در برخی زمینه‌ها ناکامی به دست آورد و حتی در جاهایی ناچار شد در مقابل برخی توصیه‌ها و فشارهای درون سازمانی و برخی خواسته‌های نمایندگان و مدیران ارشد کوتاه بیاید، حال  اگر قرار است مدیرکل فعلی عوض شود و فرد دیگری جای او بنشیند، ذکر چند نکته ضروری است.

ضمن اعتراض به استانداری خوزستان و مقام عالی دولت در خوزستان که ظرفیت‌های نیروی انسانی خود را در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نمی‌شناسد، باید یادآور شد، اگر قرار است مدیرکل فعلی جای خویش را به گزینه‌ای غیربومی و البته کم‌توان و یا یک مدیر شهرستانی با عملکرد ضعیف بدهد قطعا چالش‌های درون و برون‌سازی بیشتر خواهد شد.

از مدت‌ها پیش افرادی خود را به عنوان گزینه مدیرکلی مطرح کرده و سودای سکان‌داری این حوزه را در سر می‌پروراندند و حتی از نمایندگان مجلس که باید به وظایف قانون‌گذاری بپردازند نیز خواستار حمایت می‌شدند. از سویی برخی از نمایندگان مجلس بی‌توجه به برخی فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری، همواره با تقسیم ادارات و سازمان‌ها در بین خود دوره می‌افتند تا گزینه مورد نظرشان را مسئولیت بدهند.

در شرایط فعلی که دولت سیزدهم با چالش‌های مختلفی مواجه است و دولت در سطوح ملی، استانی و شهرستانی در حال پوست‌اندازی است، انتظار می‌رود که گزینه‌های پیشنهادی از سوی نمایندگان و حتی گزینه‌هایی که سایر مجموعه‌ها پیشنهاد داده می‌شوند از نظر تخصصی، تعهد، توجه به قوانین و ضوابط و از همه مهمتر برخورداری از شَمِ مدیریت، خوش‌رویی و دارا بودن آستانه تحمل مورد توجه قرار بگیرند.

در میان برخی از افرادی که نامشان به عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مطرح می‌شود می‌توان اوج بی‌سلیقه‌گی و فقدان یک دوراندیشی محض و از سر گذراندن واگذاری یک مسئولیت به فرد دیگری را مشاهده کرد.

مدیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یک شهرستان از توابع خوزستان که طی یک دهه بر اثر برخی سهم‌خواهی‌ها مسئولیت گرفته و هر سه حوزه زیر نظر او با چالش‌های متعدد مواجه است و ارتقایی در حوزه مدیریت او مشاهده نمی‌شود به صرف اینکه دلش سمت مدیرکلی می‌خواهد گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود.

یا گزینه‌ای که عنوان مدیرکلی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یک استان دیگر را در کارنامه خود دارد و مجموعه عملکردش موجب ارتقای آن استان مورد نظر که صرفا به اندازه یک چهارم استان خوزستان است نشده قطعا گزینه مناسبی برای سکان‌داری این حوزه نیست.

ضمن اعترض به برخی از کم توجه‌ای‌ها و کم لطفی‌های متعدد نسبت به خوزستان که از سوی مرکز صورت گرفته است از وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور و سایر افرادی که در شورای انتصابات، گزینه‌های مدیرکلی را برای خوزستان مورد بررسی قرار می‌دهند درخواست می‌شود که اهمیت خوزستان را در حوزه فرهنگی و قدمت این استان را مدنظر قرار دهند و اجازه ندهند که میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی گردشگری خوزستان بیش از پیش گوشت قربانی تعاملات سیاسی و قومی شود.

شوربختانه حضور افرادی که از دانش مدیریت برخوردار نیستند و عمدتا بدنبال علایق شخصی و مدیریت سیاسی بدون دانش خود هستند، نه تنها به ارتقای میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کمکی نمی‌کند بلکه روز به روز کارمندان را بی‌انگیزه‌تر کرده و به همین خاطر امروزه کمتر خبری از کارشناسان پرشور با دانش به روز و متعهد وجود دارد.

اما چرا خوزستان با این همه ظرفیت مغفول مانده و روز به روز به افول می‌رود؟ به نظر می‌رسد، نه تنها سطح برخی از معاونان و برخی از مدیران ادرارت و واحدها در حوزه سه‌گانه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کوچک است بلکه به دلیل نبود نقشه راه و یا طرح جامعی است، که اداره کل را در زلزله‌های تغییر مدیریتی استوار نگه دارد.

همواره در دوره‌های متعدد مدیرکلی افرد گوناگون این نکته را یادآور شده‌ایم که از مهمترین معضلات امروزه اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان، نداشتن خط مشی و برنامه است چون هر کاری به صورت موردی و باری به هر جهت رفع می‌شود. نبود یک سیاست کاری ثابت که فاقد هرگونه سلیقه‌نگری و به سوی بهتر شدن باشد موجب شده تا این کمبود و فقدان، ضربه‌های برگشت ناپذیر را به بدنه میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی گردشگری خوزستان وارد کند.

شخصی که نتواند موجب هم‌افزایی بین اداره کل و دیگر دستگاه‌ها شود و هزاران اما و اگر دیگر که به وضوح قابل رویت است را مدیریت نکند صرفا مدیری محسوب می‌شود که فقط صندلی اشغال کرده است.

آقای وزیر و شورای انتصابات وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، آیا به این فکر کرده‌اید که مدیرکلی انتخاب کنید که در عمل به توسعه بی‌رویه صنایع بدون توجه به قوانین عرصه و حریم آثار تاریخی اعتقاد نداشته باشد. آیا گزینه‌هایی که به شما پیشنهاد می‌شوند به عدم توجه سایر ارگان‌ها در رعایت قوانین مرتبط با آثار تاریخی توجه دارند. راه حل آن افراد برای رفع کمبود اعتبارات درون سازمانی با توجه به کثرت و وسعت آثار در استان خوزستان چیست؟ اما گزینه‌هایی که به شما پیشنهاد می‌شود برای تامین اعتبار از سوی دستگاه‌های دولتی مالک آثار تاریخی با توجه به ماده ۹۸ قانون برنامه چه برنامه‌ای دارند؟

آقای وزیر از گزینه‌هایی که برای مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان پیشنهاد می‌شود حتما امتحان بگیرید. با پرسش‌های متعدد سطح آگاهی او را بسنجید. فردی که قرار است مدیرکل شود باید  بداند که برای کاهش و در نهایت برطرف کردن حفاری‌های غیرمجاز و قاچاق عتیقه تمهیداتی اتخاذ کند.

مدیرکل مورد نظری که برای خوزستان انتخاب می‌شود، حتما باید برای تامین اعتبار تملک عرصه‌های تاریخی کفش پولادین بپوشد و گام‌های بلند بردارد. از گزینه مورد نظر بپرسید که برای رفع تعرض شهرداری‌ها به محدوده‌های بافت تاریخی و کمبود ضوابط اجرایی برای رفع موانع برنامه‌هایش را ارائه بدهد.

تنها یک مدیر کاملا میراثی می‌تواند برای کمبود نیرو و پشتیبانی نیروی یگان حفاظت در استان خوزستان چاره‌اندیشی کند و از ظرفیت جامعه محلی و دوستداران میراث‌فرهنگی و دیگر فعالان حوزه سه‌گانه بهره بگیرد.

آقای وزیر و شورای انتصابات وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، توجه داشته باشید که گزینه‌ای برای تصدی اداره خوزستان انتخاب شود که شناخت کافی از بدنه میراثی، گردشگری و صنایع دستی در کل خوزستان داشته باشد و از آثار تاریخی، ظرفیت‌های طبیعی و صنایع‌دستی و مردم‌شناسی شناخت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *