خیال‌نگاری با قوللرآقاسی
شهریور ۲۳, ۱۴۰۰
تیغ مصلی اصفهان روی گلوی مشاهیر تخت‌فولاد
شهریور ۲۳, ۱۴۰۰
نمایش همه

معاون صدا و سیما به معاونت میراث فرهنگی می‌رسد؟

به نظر می‌رسد که ضرغامی قصد دارد شعبه دوم صدا وسیما را چند کیلومتر پایین‌تر از ساختمان‌های اصلی آن در خیابان زنجان برپا کند

 

با انتشار برخی اسا‌می از بخش‌‌های مختلف وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برای پست‌های قائم مقامی یا معاونت‌های میراث فرهنگی و گردشگری، به نظر می‌رسد که ضرغامی قصد دارد شعبه دوم صدا وسیما را چند کیلومتر پایین‌تر از ساختمان‌های اصلی آن در خیابان زنجان برپا کند!

اکنون گمانه‌زنی‌ها برای انتشار اسامی معاونت‌ها، از حضور علی‌اصغر شالبافیان در سمت معاونت گردشگری وزارتخانه میراث فرهنگی خبر می‌دهند، سمتی که حتی برای آن نام محمد حسین صوفی، دبیر سابق شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما هم در آمده بود، اما شنیده‌ها می‌گویند برای او پست دیگری یعنی احتمالا استانداری در نظر گرفته شده است.

بعد از انتخاب حسن میثمی یکی از مجریان برنامه‌های تلویزیونی صدا و سیما، پژوهشگر، فعال فضای مجازی و رسانه به عنوان مدیر کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارتخانه، حالا نام ِعلی‌اصغر شالبافیان حسین‌آبادی استادیار گروه آموزشی مدیریت جهانگردی دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان برای گزینۀ معاونت گردشگری از گردونۀ اسامیِ انتخاب شده از سوی ضرغامی بیرون آمده است.

شالبافیان روزمه خود در صفحه دانشگاه سمنان را این‌طور  پر کرده است؛ «کارشناسی در دانشکده مدیریت بیمه اکو در دانشگاه علامه‌طباطبایی، کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی جهانگردی در دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی و دکتری مدیریت استراتژیک در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران»

او «مباحث بازاریابی گردشگری، مباحث مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک در گردشگری، اقتصاد گردشگری، انواع گردشگری با علایق ویژه مانند سلامت و زیارت و سیاست پژوهشی و مباحث قانون گذاری در گردشگری» را به ترتیب جزو اولویت‌های پژوهشی خود قرار داده است.

از سوی دیگر حرف‌وحدیث‌هایی که به واقعیت بسیار نزدیک‌اند، یک نام دیگر را هم برای پستی که گاهی اوقات در دوره‌‌های مختلف مدیریتی خالی می‌ماند و آب از آب در این وزارتخانه تکان نخورده، را بیرون آورده‌اند؛ «علی دارابی» از معاونان صداوسیما در سال‌های حضور ضرغامی در این سازمان. او در آن سال‌ها معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما را بر عهده داشت و از قضا برای مدتی نیز قائم مقام رییس صداوسیما بود!

و در این میان اگر قرار بر کپی‌برداری از روند قدیمی باشد، درست مانند زمانی که محمد علی نجفی رییس سابق میراث فرهنگی؛ مهدی حجت را با دو پست قائم مقامی و معاونت میراث فرهنگی در کنار خود نگه داشت، دارابی هم می‌تواند هر دو پست قائم مقامی و معاونت میراث فرهنگی وزارتخانه را با یکدیگر از آنِ خود کند.

حالا با انتشار این اسامی که البته هنوز صحت صد درصدی آن‌ها مشخص نیست، هنوز دل نگرانی‌ها برای معاونت میراث فرهنگی وزارتخانه، که می‌توان آن را تخصصی‌ترین معاونت این دستگاه برشمرد، وجود دارد، آن‌هم با اسامی که هراز گاهی از زبانِ نزدیکان ضرغامی به گوش می‌رسد.

البته هنوز معاونت صنایع‌دستی، توسعه مدیریت و حقوقی، استان‌ها و مجلس نیز باید منتظر بیرون آمدن اسامی باشند که ممکن است بیش از پیش دل‌نگرانی‌ها برای این وزارتخانه را بیشتر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *