مدال طلا برای اختراعی درباره موزه‌ها
شهریور ۱, ۱۴۰۰
کتاب دژ استعمار منتشر شد
شهریور ۱, ۱۴۰۰
نمایش همه

اندر رخداد لت و کوب کردن شیرینی فرانسه

خود خبر درباره دلیل پلمب خبر می‌دهد که هر خبری بوده به جشن‌هنر مربوط است

 

دوستداران میراث فرهنگی بارها خواسته بودند که شیرینی فروشی فرانسه در فهرست آثار ملی ثبت شود. اتفاقی که برای کافه مینیون معروف افتاد اما تا امروز این مطالبه به نتیجه نرسیده است. متن زیر یادداشتی است که هفته‌نامه کارنگ رسانه اقتصاد نوآوری کشور منتشر شده.

خبر رسید که شیرینی فرانسه، قدیمی‌ترین فروشگاه شیرینی کشور پلمب شده. ترکیب ابهام‌انگیزی از واژه‌ها در روزهایی که هنوز گیج نافرمانی‌های خلاقانه قرنطینه بهداشتی مذهبی هفته گذشته هستیم. پلمب شیرینی‌فروشی، آن‌هم فرانسوی خیلی قدیمی خبری شیرین نیست و کام بسیاری را تلخ کرده، شاید حتی نویسنده دستور پلمب را.

آمیزه غریب واژه‌های پلمب و شیرینی‌فروشی و فرانسوی و قدیمی‌ترین و عکس‌های‌قدیمی به اضافه جشن‌هنر کافی است که هر خواننده‌ای را برای چند دقیقه به خود مشغول کند. با پس‌زمینه‌ای که از شیرینی دانمارکی و تبدیل یک‌شبه آن به گل‌محمدی داشتم، دنبال اثری از یک رخداد شگفت بین هر چیز فرانسوی و سپهر سیاسی‌مذهبی گشتم، که خوشبختانه موردی یافت نشد؛ استفاده از عکس‌های قدیمی از جمله نخستین پیکان ساخت ایران هم نکته دندان‌گیری نبود، اما جشن‌هنر شیراز را نمی‌توان ندیده گرفت. خود خبر درباره دلیل پلمب خبر می‌دهد که هر خبری بوده به جشن‌هنر مربوط است مگر اینکه اعتمادی راسخ به تکذیب کننده این ارتباط داشته باشیم و بپذیریم پلمب ناشی از رعایت نکردن شیوه‌نامه بهداشتی کرونا است.

ما خوانندگان خبر از یک سو برای پیگیری و برخورد قاطع مدیران با تخلف از قانون خرسند می‌شویم اما چون هر روز صدها نمونه زنده از زیرپاگذاشتن شیوه‌نامه بهداشتی کرونا را می‌بینیم، ذهن آشفته‌مان به این سو می‌رود که بهانه‌ای برای بستن یک فروشگاه یافته‌اند هر چند سست؛ حتی وقتی دلیل نادیده‌گرفتن شیوه‌نامه بهداشتی کرونا را بپذیریم هنوز این پرسش باقی است که چرا همین یک فقره به چشم آمد؟ شاید چون شناخته شده بوده از آن درس عبرتی برای سایرین ساخته‌اند. تجربه می‌گوید این فروشگاه هم پس از مدتی بازگشایی خواهد شد؛ سپس سالخورده‌های کم‌شماری که آن را می‌شناختند حتما سراغش خواهند رفت، جوان‌ترهای پرشماری هم که نمی‌شناختند مشتری خواهند شد، به لطف برخورد انقلابی بادی به خاطره فراموش شده جشن‌هنر هم وزیده اما پلمب از یاد خواهد رفت.

دنیای کسب‌وکار اما دیدگاه و رفتار دیگری دارد. بستن یک شیرینی‌فروشی در گیرودار موج پنجم کرونا و جستجوی متهم نخریدن واکسن و خرید میلیارد دلاری داروی ناکارآمد و وزن‌کشی مدافعان عزاداری و سفر با خیل نگران از مرگ‌های پانصدتایی پیام روشن و ناخوشایندی به همه صاحبان کسب‌وکار می‌دهد که به بیان همسایگان شرقی همان لت و کوب کردن است. در این دنیای شکننده و آسیب‌‌دیده از تحریم و مدیریت‌های زیان‌بار و بلای جانسوز کرونا همه شعارهای دلبرانه گسترش کسب‌وکار و بهشت خیالی رونق اقتصادی لختی در خاطرها نمی‌نشیند، اما همین یک خبر کوتاه تا عمق گوشت و استخوان صاحبان کسب‌وکارها نفوذ می‌کند. پیکره لرزان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک نه از نام و یاد جشن‌هنر نیرو می‌گیرد نه از شعارهای بهاری شدن زمین و آسمان کشور، اما از دستور پلمب می‌هراسد و آسیب می‌بیند.

بررسی عواملی همچون بزرگ و کوچک بودن، قدیم و جدید بودن، گسترده یا محدود بودن دامنه مشتریان و خدمات، کم یا زیاد بودن کارکرد اقتصادی، . . . در دستگاه معادله‌ای معنا دارد که سود و زیان اقتصادی و اجتماعی را ارزیابی می‌کند؛ اما دستگاهی که دستور پلمب صادر می‌کند ماشین قدرتمندی است که خروجی روشن خود را برپایه چند ورودی ساده البته در بسته‌بندی‌های گوناگون تولید می‌کند، روزی در قامت طرح صیانت و روز دیگر در قالب دستور پلمب شیرینی فرانسه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *