بیداد بی‌توجهی مدیران کرمان به مشهورترین مجموعه تاریخی این شهر رسید
تیر ۲۷, ۱۴۰۰
حال ناخوش نگاره شاهپور سوم در محوطه تاق وه‌سان
مرداد ۶, ۱۴۰۰
نمایش همه

سفر به مشهد مقدس و مظلومیت مسافرین زائر خوزستانی

بی‌توجهی مسئولین مشکلات فراوانی را برای دفاتر خدمات مسافرتی و مردم استان ایجاد کرده

 

وحید خادمی
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خوزستان

با شروع گرما و شرجی شدید استان خوزستان و بی‌آبی و بی‌برقی مردم استان خوزستان که دست‌شان از تهیه بلیط هواپیما به مقصد مشهد کوتاه است، قطار را ارزان‌ترین گزینه سفر زیارتی و فرار از گرمای خوزستان می‌بینند.

راه آهن سراسری کشور تاریخ و روزی را برای فروش بلیت سفرهای خود و واگذاری واگن‌های قطار در اختیار دفاتر مسافرتی قرار می‌دهد که در این سهمیه‌بندی کمترین واگن‌ و صندلی‌ به مردم خوزستان اختصاص می‌یابد که با شب‌خوابی درصف‌های طولانی بدون دریافت بلیت به خانه برمی‌گردند.

متاسفانه برخلاف وعده‌های اعلام شده مسئولین قطارهای مسافری کشور، حق مردم استان خوزستان زیر پا گذاشته شده و سهمیه‌ها در بازار آزاد به دست دلالان با قیمت‌های بیشتری به فروش می‌رسد. این در حالی است که  و راه‌آهن جنوب کشور هیج‌گونه نظارتی بر توزیع و سهمیه‌بندی ندارد، و کام مسافرین مظلوم خوزستانی را تلخ می‌کنند.

استان خوزستان به دلیل نبود نظارت بر فروش بلیت قطارهای مشهد و نبود عدم واگن و صندلی کافی با کمبود مواجه است و بی‌توجهی مسئولین مشکلات فراوانی را برای دفاتر خدمات مسافرتی و مردم استان ایجاد کرده، تا جایی که دفاتر بر خلاف ثبت‌نام و نوبت‌دهی به مسافرین با واگن‌ها و صندلی‌های فروخته شده در روز پیش مواجه هستند که این موضوع باعث درگیری و زدوخورد و اعتراضات شدید مسافرین شده.

از آنجا که مسئولین راه آهن بدون توجه به مشکلات مردم خوزستان هرگز پاسخگو نبوده‌اند، این پرسش  پیش می‌آید که استان پهناور و مظلوم خوزستان با این حجم مراجعه کننده چرا شاهد کم شدن واگن‌ها و صندلی‌های مسیر مشهد است، درحالی که سهمیه استان‌های دیگر هر روز اضافه شده؟ و چرا توزیع ناعادلانه واگن‌ها و صندلی‌های این مسیر تنها سهم مسافرین گرمازده خوزستان است؟ چرا دفاتر مسافرتی باید شاهد درگیری و زدوخورد مسافرین و اعتراضات به حق آنها باشند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *