خانه پدری احمد محمود قربانی سودجویی
بهمن ۲۹, ۱۳۹۹
نمایش مستند ایوان مدائن (طاق کسرا) ساخته امیرحسین بهبهانی در کاناپه
بهمن ۲۹, ۱۳۹۹
نمایش همه

اهالی فیروزآباد پیگیر پیدا کردن قبر رازی

تشکیل جلسه «بررسی و تهیه اسناد و مدارک پیرامون گمانه‌زنی قبررازی»

 

اهالی فیروزآباد شهرری به دنبال بی‌توجهی مسئولان میراث‌فرهنگی، با همکاری بخشداری پیگیر یافتن قبر محمدابن زکریای رازی شدند. هفته پیش خبری مبنی بر پیدا شدن محدوده خاکسپاری کاشف الکل در گورستان امامزاده شعیب شهرری منتشر شد. حالا اهالی فیروزآباد دور هم گرد آمدند تا اسناد و مدارک پیرامون گمانه‌زنی قبر رازی را گرد‌آوری کنند.

این جلسه با حضور رییس شورای‌اسلامی، رییس شورای‌حل‌اختلاف، رییس امامزاده‌شعیب، رییس شورای انتصابی اوایل انقلاب فیروزآباد بدون حضور بخشدار قلعه نو در دفتر دهیاری با موضوع «بررسی و تهیه اسناد و مدارک پیرامون گمانه‌زنی قبررازی» تشکیل شد.

علی شیدایی معلم و رییس شورای حل اختلاف فیروزآباد به «میراث‌خبر» می‌گوید: «در این جلسه درباره اتفاقات قدیم فیروزآباد، قبرستانی که پر از سنگ‌های کوفی بود و برخلاف میل اهالی همه ویران شدند، صحبت کردیم و باید بگویم که اهالی فیروزآباد به حفاری‌های غیرمجاز که همواره در این محدوده اتفاق می‌افتد معترض هستند.» به گفته او، یکی از اهالی مدعی است که یک بار در حال خاک کردن قبری بودند که به جنازه‌ای سالم برخوردند که به جای کفن لباس داشته است. تحقیقات در مورد صحت این ادعا ادامه دارد.

در حال حاضر مسئولان و اهالی در حال رایزنی‌های اولیه درباره گردآوری اطلاعات هستند و هر چه مربوط به تاریخ فیروزآباد است را جمع‌آوری کنند تا به صورت حرفه‌ای بررسی و مطالعه شود. قرار به زودی است جلسه دیگری با حضور بخشدار قلعه نو و مهدی دانشیار مدیر پژوهش مرکز نجوم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم که برای اولین بار این خبر را منتشر کرد و سایر کارشناسان تاریخ شهرری شکیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *