تپه «تل سیاه» با بیل مکانیکی صاف شد
آذر ۸, ۱۳۹۹
انتشار یازدهمین شماره فصلنامه فارسی گیلگمش
آذر ۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

هشتمین شماره از فصلنامهٔ انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش منتشر شد

بررسی بناهای تاریخی ایران در فصلنامه گیلگمش

 

در جدیدترین شماره فصلنامهٔ انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش به بناهای تاریخی ایران پرداخته شده ‌است. در این فصلنامه از شگفتی‌هایی چون راه‌نشان‌ها (میل)، باغهای ایرانی، بازار و هنر گچبری می‌خوانید.

هشتمین شماره از فصلنامهٔ انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش با رویکرد بناهای تاریخی ایران در پاییز ۱۳۹۹ منتشر شد. در این شماره و در بخش جغرافیا از شکل‌گیری یکجانشینی شهری در نقاط مختلف ایران می‌خوانید. هم‌چنین تأثیر فرهنگ و تمدن بر معماری شهری مورد توجه قرار گرفته‌است.  در بخش ایران‌شناسی از واکاوی راه‌نشان‌ها (میل راهنما) و باغهای ایرانی به عنوان نُمودی از تمدن ایران‌زمین لذت خواهید برد. بازار را به عنوان اصلی‌ترین عنصر در بخش سبک زندگی و محل ایجاد تشکل‌های اجتماعی افراد در زندگی روزمره مطالعه خواهید کرد.

گزارشی از پروژه «نوسده» و لزوم «تحول برای سدهٔ نو» در آستانهً قرن نو شمسی و شرح خواندنی از روابط فرهنگی دو کشور ایران و فرانسه در گذر تاریخ در بخش گربال پیش روی شما خواهد بود. هنر شگفت‌انگیز گچبری در بناهای مختلف تاریخی ایران در بخش هنر به زیبایی روایت و به تصویر کشیده شده‌است. در بخش اسطوره‌شناسی، از تیشتر و اُپوش و نبرد آب و خشکی سخن به میان آورده شده‌است. بخش چشم‌نواز طبیعت ایران در بخش محیط زیست به آبشارهای ایران اختصاص یافته‌است. حاصل شناخت ویژگی‌های کبوترخانه‌ها و پل‌های ایران در بخش مطالعه ارایه می‌گردد. برای روایت مؤثرتر محتوای هشتمین شماره از فصلنامهٔ انگلیسی گیلگمش نیز به همراه متن مقالات از عکس‌ها و اینفوگرافی‌های مناسب بهره گرفته شده ‌است.

هشتمین شماره از فصلنامهٔ انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش در بسیاری کتاب‌فروشی‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌کتاب‌ها و اقامتگاه‌های کشور موجود است. فهرست نمایندگی‌های این مجله در تهران و شهرستان‌ها در وب‌سایت گیلگمش به آدرس www.gilgameshmag.com قابل‌ دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *